מדינת ישראל , משרד החינוך מדינת ישראל , משרד החינוך
מדינת ישראל, משרד החינוך
משרד החינוך
פרסי ישראל
הצהרת נגישות

מדינת ישראל,

משרד החינוך

מקבלי פרס ישראל

share
שתפו עמוד:
מקבלי פרס ישראל

רשימת מקבלי פרס ישראל

תמונת קולאג'

ברשימת מקבלי פרס ישראל תוכלו לאתר את כלל מקבלי הפרס החל משנת תש"ס ועד היום. ניתן לחפש לפי תחום קבלת הפרס או לפי חיפוש חופשי. 

מקבלי הפרס לשנת תשפ"ד

 • מר מנחם קלמנזון

  מר מנחם קלמנזון - בתחום תקומה - גבורה והצלה

  בשבת, שמחת תורה, שבעה באוקטובר 2023, יצא מביתו מנחם קלמנזון עם אחיו אלחנן ז"ל ואחיינו איתיאל זהר. מטרתם הייתה להציל את חייהם של תושבים בקיבוצי העוטף המותקפים, מתוך הבנתם שבידיהם כוח ויכולת להציל חיים. ביוזמתם האישית הגיעו השלושה לקיבוץ בארי המותקף. הם נכנסו פעם אחר פעם אל הקיבוץ על מנת להציל את התושבים הנצורים, מתוך חירוף נפש ולמרות הסכנה הממשית.

 • מר איתיאל נצח זהר-הורוביץ

  מר איתיאל נצח זהר-הורוביץ - בתחום תקומה - גבורה והצלה

  בשבת, שמחת תורה, שבעה באוקטובר 2023, יצא מביתו איתיאל זהר וחבר לדודיו אלחנן ז"ל ומנחם קלמנזון. מטרתם הייתה להציל את חייהם של תושבים בקיבוצי העוטף המותקפים, מתוך הבנתם שבידיהם כוח ויכולת להציל חיים. ביוזמתם האישית הגיעו השלושה לקיבוץ בארי המותקף. הם נכנסו פעם אחר פעם אל הקיבוץ על מנת להציל את התושבים הנצורים, מתוך חירוף נפש ולמרות הסכנה הממשית.

 • ד"ר כוכב אלקיים־לוי

  ד"ר כוכב אלקיים־לוי - בתחום תקומה - ערבות הדדית

  עו"ד ד"ר כוכב אלקיים־לוי, מומחית למשפט בין־לאומי, עוסקת שנים בקידום זכויותיהן של נשים. היא משפטנית מבריקה במחשבתה, פורצת דרך במחקריה ועשייתה, ופועלת במנהיגות מעוררת השראה ובמחויבות והשקעה אדירה לקידום זכויות נשים בחברה הישראלית.

 • ד"ר חן קוגל

  ד"ר חן קוגל - בתחום תקומה - ערבות הדדית

  ד"ר חן קוגל, מנהל המכון הלאומי לרפואה משפטית, הביא לסדרה של מהפכים משמעותיים במכון. הוא הטמיע שיטות חדישות לחקירת מקרי מוות עם פולשנות מינימלית, ויצר שקיפות שהביאה להתקרבות בין הציבורים המסורתיים ובין המכון. קוגל פעל לפיתוח המחקר וההוראה במכון וייסד השתלמויות לאבחון נפגעות תקיפה מינית.

 • מר איל וולדמן

  מר איל וולדמן - בתחום יזמות וחדשנות טכנולוגית

  איל וולדמן הוא מחלוצי ומבכירי ההייטק הישראלים בכל הזמנים – ביזמות, בחדשנות, בעשייה המקצועית ובהובלה אידיאולוגית עשירה למען החברה בישראל. לאורך שנות עשייתו יזם ופיתח שבבים ורשתות תקשורת מהירה פורצי דרך אשר שינו את פני עולם עיבוד הנתונים והתקשורת המהירה, כל זאת תוך רתימת שותפים מכלל האוכולוסיות בישראל – מצפון ועד דרום.

 • הרב יצחק יוסף

  הרב יצחק יוסף - בתחום ספרות תורנית

  היצירה התורנית הענפה של הרב יצחק יוסף כוללת את כל ההלכות הנוגעות לאדם מישראל מרגע קומו משנתו ועד הליכתו לשינה, הלכות הנוגעות לימי החול, לשבתות ולמועדים, הלכות הנוגעות לאירועי שמחה ולאירועי עצב, לכשרות המזון, לאישות ומשפחה, לתפילות ולנושאים הלכתיים אחרים.

 • פרופ' ויטלי מילמן

  פרופ' ויטלי מילמן - בתחום חקר המתמטיקה

  פרופ' ויטלי מילמן הוא מתמטיקאי בעל שם עולמי. פרופ' מילמן הרים תרומות פורצות דרך באנליזה פונקציונלית. מילמן אחראי להיווצרות תחום מחקר נרחב, הנקרא כיום אנליזה גאומטרית אסימפטוטית, אשר משפיע על תחומים רבים במתמטיקה וביישומיה. מילמן גילה ופיתח כמה תופעות מתמטיות מרכזיות, ביניהן תופעת ריכוז המידה, המהווה את אחד הכלים החזקים ביותר באנליזה שהתגלו בעשורים האחרונים.

 • פרופ' חגי ברגמן

  פרופ' חגי ברגמן - בתחום חקר מדעי החיים

  פרופ' חגי ברגמן מוביל את המחקר הנוירו־פיזיולוגי של גרעיני הבסיס של המוח וההפרעות בפעילותם במחלת הפרקינסון. ברגמן הינו חלוץ בין־לאומי בזיהוי האזור במוח שתפקודו נפגע במחלה זו. הבנתו העמוקה הובילה את פרופ' ברגמן לפיתוח דרכים חדשות לטיפול במחלה, זאת על ידי גירוי מוחי עמוק באמצעות אלקטרודה המוחדרת במדויק לאזור המוח שאיתר.

 • פרופ' יעקב ריטוב

  פרופ' יעקב ריטוב - בתחום חקר הסטטיסטיקה

  פרופ' יעקב ריטוב הינו אחד החוקרים המובילים בעולם בתחום התאוריה הסטטיסטית. מחקריו הרבים מצטיינים בפיתוח שיטות סטטיסטיות חדשות, יחד עם פתרון סוגיות שלא הצליחו להתמודד איתן לפניו. ריטוב הצליח בתחילת דרכו לפתור בעיות חשובות הקשורות במציאת אומדנים סטטיסטיים עמידים, ובהמשך הפך לאחד החלוצים בעולם בחקר אמידה סטטיסטית במודלים עם מרכיב לא־פרמטרי.

 • פרופ' גרשון בן-שחר

  פרופ' גרשון בן-שחר - בתחום חקר הפסיכולוגיה

  פרופ׳ גרשון בן-שחר הוא מהאבות המייסדים של הפסיכולוגיה המדעית בישראל. מחקריו מייחסים חשיבות רבה לפיתוחם של כלי מדידה מהימנים ותקפים למדידת התנהגויות ותהליכים פסיכולוגיים מורכבים. בתחום התמחותו – הפסיכופיזיולוגיה הקוגניטיבית – עסק במחקר ובפיתוח כלים חשובים לגילוי שקרים באמצעות כלי מדידה אמינים. 

 • מר מיקי ברקוביץ

  מר מיקי ברקוביץ - בתחום ספורטאים מצטיינים

  מיקי ברקוביץ' הוא מגדולי הספורטאים של ישראל. הישגיו יוצאי הדופן בענף הכדורסל – הן ברמה האישית והן ברמה הלאומית – הפכו אותו לגדול כדורסלני ישראל בכל הזמנים.
  ברקוביץ' היה ונשאר הסטנדרט למצוינות, לעבודה קשה ובלתי מתפשרת ולחתירה בלתי פוסקת לניצחון ולהישגיות.

 • מר שלמה נקדימון

  מר שלמה נקדימון - בתחום תקשורת

  למה נקדימון הוא עיתונאי בכל רמ"ח אבריו ושס"ה גידיו. כתבותיו העיתונאיות וספריו מהווים יחדיו מצג עיתונאי מקורי ונדיר, סיקור ותיעוד מתמשך של נושאים העומדים במרכז החיים בציבור בישראל. פרסומיו של נקדימון במהלך השנים תרמו לחשיפתם של נושאים חשובים ומרכזיים בדברי הימים של מדינת ישראל.

 • פרופ' צבי מזא"ה

  פרופ' צבי מזא"ה - בתחום חקר הפיזיקה

  רופ' צבי מזא"ה הוא מומחה בעל שם עולמי הן באסטרופיזיקה תאורטית והן באסטרונומיה תצפיתית. בזכות השערות פורצות דרך שהצליח לאמת בעזרת צוותי מחקר בין־לאומיים הוא יצר שיטות חדשות לגילוי פלנטות ונפתחו תחומי מחקר חדשים באסטרופיזיקה.

 • גב' עדנה סולודר

  גב' עדנה סולודר - מפעל חיים - בתחום תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה

  עדנה סולודר, בת דור תש"ח ולוחמת מלחמת העצמאות, היוותה בחייה סמל למנהיגות נשית פעילה ופורצת דרך. במסגרת פעילותה הפרלמנטרית הענפה תרמה רבות בתחומי חברה וחינוך, התיישבות וביטחון, חקלאות, איכות חיים וסביבה. נוסף לכך פעלה למען ניצולי השואה ולסיוע כלכלי ליישובים מאוימים ביטחונית.

 • מר משה אדרי

  מר משה אדרי - מפעל חיים - בתחום תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה

  משה אדרי – "מר קולנוע ישראלי" – הוא ממפיקי ומפיצי הקולנוע המשפיעים בישראל. עשייתו פורצת הדרך הרימה תרומה מכרעת ליצירה העברית ולעידוד הקולנוע הישראלי, אשר זוכה להכרה והערכה בארץ ובעולם. משה אדרי מטפח ומתעד את הקולנוע הישראלי זה כשלושים שנה, ומעורב בהפקתם של כ־350 סרטים ישראליים.

זוכי עבר

בעמודים שלפניכם תוכלו לקבל מידע על מקבלי פרס ישראל החל משנת תשי"ג ועד שנת תשנ"ט 1953-1999